Oriol Rossell Reserva de la Propietat Rosado 2014
Ikke på lager
Andre kiggede også på
Oriol Rossell Gran Reserva Mitic 2016
Fremragende cava fra marker plantet i 1952. Her er der virkelig kælet for detaljen. En kompleks og fyldig cava, hvor man virkelig får noget for pengene.
Oriol Rossell Brut Nature Reserva 2018
Helt tør og frisk cava fra Oriol Rossel i et komplekst og fyldigt udtryk. Cremet, frisk og elegant med en lækker eftersmag der hænger ved.
Bodegas Muriel, Rioja Reserva, Fincas de la Villa 2016
Fincas de la Villa er en enestående Rioja Reserva fra en af områdets mest kendte producenter.Baseret på 100% Tempranillo druer fra Muriels marker i Rioja Alavesa og Alta med minimum 30 år gamle vinstokke.Lagret 24 måneder i en blanding af franske og amerikanske egetræsfade. Lagret yderligere 2 år i flasken før frigivelse.Et fantastisk match til stegt, braiseret eller grillet kød, især lam og oksekød. Vinen gemmes op til 15 år fra høståret.
- Forside
- /
- Mousserende
- /
- Oriol Rossell Reserva de la Propietat Rosado 2014